KAPADOKYA TURU- 2. Alternatif

GÜN 1             GELİŞ TRANSFER VE KAPADOKYA TURU
Kayseri veya Nevşehir Havaalanına vardıktan sonra turumuza başlıyoruz ;

Göreme Açık Hava Müzesi : Yaşamın peri bacaları ile iç içe sürdüğü Kapadokya'nın şirin beldesi Göreme'nin tarihi anlamda en önemli yeri Göreme Açıkhava Müzesi'dir. Müze kaya içine oyulmuş manastırlar, kiliseler, şapeller, yemekhaneler, mutfaklar ve yaşam alanlarından oluşmaktadır. Bu bölge Hıristiyanlık tarihinde önemli bir kişi olan Kayseri Piskoposu Aziz Basil tarafından 4. yüzyılda bir dini eğitim ve düşünce merkezi olarak kurdurulmuş.

Devrent Vadisi : Kapadokya bölgesinde bulunan 3 yanardağın farklı aralıklar ile püskürmesi sonucu tüm lav ve tüfler tüm Kapadokya bölgesine yayılmıştır. Bu lav ve tüflerin yayılması sonucu bir iç deniz olan İç Anadolu bölgesindeki tüm sular kurumuş ve çekilmiştir. Yüzeyde bulunan tüm lav ve tüfler milyonlarca yıl akarsu, rüzgar ve çeşitli yağışlar sonucu aşınmış ve bugün gördüğümüz ve peri bacası adını verdiğimiz şekiller ortaya çıkmıştır.

Paşabağ Vadisi :Zelve'ye 1 km. uzaklıkta , 3-4 adet birden şapkaya sahip olan peribacaları ve harikulade manzarasıyla Paşabağı vadisini ziyaret edeceğiz.  Üzüm bağlarının ortasında bulunan bu çok başlı peribacaları, içlerine oyulan küçücük odalar ve bu odalara çıkabilmek için oyulmuş, kenarında tutunmayı sağlayan küçük oyukları olan bacalarıyla Hıristiyan keşişlerin, inzivaya çekilmek için tercih ettikleri bir mekan olmuştur.

 Avanos:  Antik çağlardaki ismi Hallys olan Kızılırmak nehrinin her iki yakasında kurulmuş olan Avanos, Kapadokya'nın turizm merkezlerinden biridir. Nevşehir'in 18 km. doğusunda yer alan bu şirin ilçe, Hititler döneminde, kimi tarihçilere göre "Zu-Winasa, kimilerine göre ise "Nenassa" adını aldığı belirtilir. Hititlerden bu yana Avanos halkı çömlek yapımı ile geçimini sağlamaktadır.

 

Tur sonrası havalanı transfer..

KAPADOKYA

ÖZEL TUR

1 Kişi

2 Kişi

3 Kişi

4-6 Kişi

7-9 Kişi

10-12 Kişi

FOR 2 DAYS

415 €

Kişi Başı

265 €

Kişi Başı

205 €

Kişi Başı

155 €

  Kişi Başı

125 €

Kişi Başı

120 €

Kişi Başı

Ücretler kişi başı olup, havaalanı alış ile başlar ve bırakış ile biter.

 

 

TURA DAHIL HIZMETLER

  • TÜRKÇE REHBERLİK SERVİSİ
  • MÜZE GİRİŞLERİ
  • PARK ÜCRETLER
  • 1 ÖĞLE YEMEĞİ
  • ARAÇ , KLİMALI
  • TRANSFER SERVİSLERİ

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • İÇECEKLER
  • KONAKLAMA
  • KİŞİSEL GİDERLER
  • UÇAK BİLETLERİ

Bilimsel Sekreterya
Caddebostan Mah., Bağdat Cad.,
Birgen İş Merkezi 226/7 34728 Çiftehavuzlar Kadıköy
İSTANBUL / TÜRKİYE
Tel. & Faks: +(90) 216 464 28 88
E-Posta: drtutuncu@yahoo.com
Organizasyon Sekreteryası
Çekirge Cd. No:51/2
Osmangazi - Bursa
Tel.: +(90) 224 233 40 00
Faks: +(90) 224 233 80 00
E-Posta: secretariat@psychopharmacology2016.org
www.burkon.com